Tasarımcılarımız

Her daim müşterilerine eşsiz tasarımlar sunan Vanessa, hem ürün geliştirme hem de ürün iyileştirme konularında profesyonel bir tasarım ekibi ile çalışır. Vanessa tasarım ekibi tarafından titizlikle ele alınan tasarım süreçlerinde güncel trendler ve müşteri istekleri göz önünde bulundurulur. Tasarımın sahip olması gereken özellikler de bu aşamada şekillenir. Deneyimli ve alanında profesyonel olan tasarım ofisimiz tarafından sunulan tasarım alternatifleri akabinde değerlendirilmeye alınır. Geliştirilen tasarımların üretim süreçleri başlatılmadan birçok aşamada teste tabii tutulur ve kalite birimimizin onayından sonra uygun koşullarda tasarımlarımız üretime alınır.

VANESSA DESIGN OFFICE

Zamansız her zaman modaya uygun tasarımlar sunar. Vizyoner her zaman geleceği hayal eder. Yenilikçi ve modern yaşamın gereksinimlerini karşılamak için koleksiyonlar hazırlar. Öncü hat ile sektörü yönlendirir. Şık ürünler her zaman takdir edilmektedir. Güvenilirdir ve her zaman ve her koşulda müşterilerine ve iş ortaklarına iade sağlar. Kalitesi zamansız tasarımların sağlamlığı ile yıllarca kullanılmasını sağlar. İş ortaklarını ve çalışanlarını yakından tanır. Çevreye duyarlıdır ve kaynakların çevreye daha az zarar verebilecek şekilde korunmasına özen gösterir.

SYLVAIN JOLY

Ensad (Fransız Sanat Lisesi) mezunu olarak 1969'da Steiner'e katıldı ve 1970'de "Swany" koltuğu ile ilk büyük başarısını kazandı. Önümüzdeki 10 yıl boyunca "GMC" 6 fabrikalarının tasarım departmanını yöneterek kariyerine devam etti. 1981'de kendi tasarım ajansı "Sylvain Joly Design" ı kurdu. Fransız mobilya endüstrisi, ajansının yenilikçi ve pazar lideri tasarımlarını hemen kabul etti. Bundan sonra, Sylvain Joly'nin profesyonel hayatı, tasarım ekibinin başarılı ürün sunumu ile en ünlü Fransız ve uluslararası markalara bağlanacaktır. 1996'dan 2007'ye kadar Roche Bobois, Sylvain Joly Design'ın ürünlerini büyük ölçüde kullandı. Ajans bugüne kadar uluslararası bir üne kavuşmuştur. 18 kişilik bir ekibiyle uluslararası pazarda çok önemli bir yere sahip. Çeşitliliği, kararlılığı ve etkinliği ile satılan binlerce tasarımıyla alanında Avrupa'nın en önemli tasarım ajansı oldu. Sylvain Joly, 2007 yılında "Yılın Tasarımcısı" seçildi. Kendi tasarım ajansını şöyle özetliyor; "Bir tasarımcının ödülü, ün kazanmak için değil, daha iyi bir ürüne götürmeli."

MEHMET ALTAY

1974 yılında Tavşanlı Kütahya Türkiye'de doğdu. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında kendi şirketi Lup Design'ı kurdu. Halen Lup Tasarım bünyesinde tasarım çalışmaları yürütmektedir.

STUDİO MEMO

Studio MEMO, on yıldan fazla bir süredir İtalya'da ve dünyadaki diğer önde gelen mobilya ve tasarım şirketleri ile birlikte çalışıyor. Tasarım ve teknik danışmanlık gruplarının yardımıyla stüdyo ortaklarına ve müşterilerine çağdaş yaşam çözümleri sunuyor. Studio MEMO, mimar Maurizio Manzoni ve Profesör Roberto Tapinassi arasındaki ilginç ortaklık sayesinde 2001 yılında yolculuğuna başladı. Studio MEMO, Manzoni ve Tapinassi'nin farklı tasarım disiplinlerindeki uzmanlığı nedeniyle tasarım sürecinin değişen ihtiyaçlarını karşılamayı başardı.

BERNHARDT & VELLA

Ellen Bernhardt 2001 1982'de Almanya'da doğdu, 2001'de Milano'daki Politecnico di Design'da okumak için Milano'ya taşındı. 2003 yılında Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun oldu. 2003'ten beri Milano'da çeşitli tasarım şirketleri ile çalıştı. 2008 yılında Paolu Vella ile ortaklaşa kendi işlerini kurdular. Bernhardt ve Vella, Arflex, Arketipo, Calligaris, Potocco ve Natuzzi gibi yerel mobilya üreticileri ile işbirliği içerisinde iç tasarım, görsel iletişim ve ürün tasarımı üzerinde çalışıyor. Paola Vella, 1998 yılında Avrupa Tasarım Enstitüsü'nde Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. 2008'de Ellen Bernhardt ile Bernhardt-Vella'yı kurmadan önce, Paola Vella, New York'ta Studio Gabellini Sheppard Associates'te ve Milan'da farklı stüdyolarda çalıştı. Birlikte, görsel iletişim ve mimari ürünleri büyük tasarım projelerine dahil ederek ilerliyorlar.